Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Rybičky - adventní čas

Adventní čas byl v naší školce spojen s vánočním jarmarkem a pomocí pejskům a kočičkám z Rodinného azylu Dej pac! v Častoníně. Malovali jsme vánoční strom, který byl jeho součástí, a pekli pro pejsky psí sušenky. Také jsme četli knížku Jiřího Kahouna KNÍŽKOVÝ PEJSEK a učili se skládat pejska z papíru.

Mikuláš s čerty a andělem přišli do školky v neděli, kdy jsme my byli doma. Poznali jsme to, protože si u nás ve třídě zapomněli nůši, koště a bílá peříčka. Museli jsme splnit 3 úkoly, abychom si zasloužili v nůši ukrytou nadílku.

Pro mámu a tátu jsme k Vánocům vyráběli svítilnu na svíčku z keramické hlíny.

V prosinci nás ve školce navštívili rybáři, přivezli kádě, kapry, pstruhy, líny a taky velikou síť.

Pod vánočním stromečkem na nás čekalo nové rádio, puzzle a krabice s překvapením. Ale my už víme, že tu krabici poslala zvířátka z jihlavské ZOO a my se za nimi v květnu pojedeme podívat.

Foto - zde

Přidáno 9. 1. 2022, autor: MŠ Pražská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru