Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Třída Rybičky

charakteristika třídy

školní rok 2023-24

Motto: „Proplujeme celý svět, chceme se všechno dozvědět…“

          Do třídy rybiček je v letošním roce zapsáno 22 dětí ve věku 3-5 let, 11 chlapců a 11 děvčat.                                                                        S dětmi budou pracovat a sdílet společné chvíle Bc. Marie Zajíčková, Dagmar Prokopová a asistentka pedagoga Dana Šulcová.                       

          V prvních měsících se soustředíme na adaptaci a začlenění nových dětí do kolektivu. Velkou pozornost budeme věnovat soužití dětí (vytvoření pravidel, spolupráce, potřeby chování – odmítnutí, požádání o pomoc…). Dále budeme prohlubovat dovednosti týkající se sebeobsluhy. Během roku se zaměříme především na rozvoj slovní zásoby (hybnost mluvidel, artikulační a dechová cvičení), rozvoj pohybových dovedností včetně preventivního cvičení pro správné držení těla (jóga). Budeme se snažit přizpůsobovat navozeným podmínkám, poznávat své možnosti, jednat mezi sebou s ohledem na druhé, dodržovat dohodnutá pravidla a pomáhat si navzájem – tak, aby ve třídě vládla atmosféra pohody, klidu a bezpečí.


          Třída Rybiček se nachází v prvním patře školní budovy MŠ. Je vybavena vkusně a účelně barevným nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup ke všem hračkám.  Jedná se o prostornou, světlou třídu rozdělenou kobercem na hrací (odpolední odpočinek) a pracovní (stravovací) část. Děti se převlékají a své věci mají uložené v šatních boxech  na chodbě před vstupem do třídy. Výhodou třídy je sociální zařízení, které je v těsné blízkosti třídy, což umožňuje podporovat děti v samostatnosti a zároveň zajistit potřebnou bezpečnost.

 

 

Odkaz na fotogalerii třídy 

Přidáno 22. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru