Třída Rybičky

Ve třídě Rybiček je v letošním roce zapsáno 22 dětí (11 dívek a 11 chlapců) ve věku 3-4 roky. 16 dětí přechází ze třídy Motýlků, 6 dětí je nově přijatých.

V tomto školním roce budou s dětmi pracovat  Bc. Dana Straková a Terezie Bratková, DiS.

Třída Rybiček se nachází v prvním patře budovy MŠ. Prostor třídy je účelně rozdělen na dvě části. Volná plocha s kobercem slouží ke společným hrám a pohybovým aktivitám. Druhá část je vybavena stolky a židličkami, které děti využívají při výtvarných a pracovních činnostech, při stolování a také při volných hrách. Zde má také každé dítě box na ukládání pracovních listů a výkresů. Třída je celkově vybavena vkusně, výškově přiměřeným nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup ke všem hračkám. Ve třídě máme klavír. Děti se převlékají a své věci mají uložené v šatních boxech  na chodbě před vstupem do třídy. Na chodbě mají děti uloženy svá portfolia.  Výhodou třídy je sociální zařízení, které je v těsné blízkosti třídy, což umožňuje podporovat děti v samostatnosti a zároveň zajistit potřebnou bezpečnost.

V prvních měsících se soustředíme na adaptaci a začlenění nových dětí do kolektivu. Budeme podporovat dobré vztahy a vzájemná přátelství mezi dětmi, budeme si osvojovat pravidla společného soužití tak, aby ve třídě vládla atmosféra klidu a bezpečí.

Dále budeme prohlubovat dovednosti týkající se sebeobsluhy.

Během roku se zaměříme především na rozvoj slovní zásoby, artikulační a dechová cvičení, soustředíme se na porozumění řeči u dětí ukrajinské národnosti.

Budeme podporovat tvořivost a vlastní nápady dětí.

Budeme rozvíjet pohybové dovednosti dětí, včetně preventivního cvičení pro správné držení těla, správnou klenbu nohy,…

Často budeme venku – v přírodě, na hřišti.

Chceme dále pokračovat v environmentálním zaměření našeho vzdělávání. Vedeme děti k lásce ke zvířatům a přírodě.

Soustředíme se na rozvíjení předčtenářské gramotnosti a vztahu dětí ke knihám.