Třída Myšky

Ve třídě Myšek je v letošním školním roce zapsáno 20 dětí (10 dívek a 10 chlapců) ve věku
4– 6 let.12 dětí je z původní třídy Berušek. Po zápisu v letošním školním roce k nám přichází 8 nově přijatých dětí.Ve třídě je 16 předškolních dětí, jeden chlapec s odkladem školní docházky.V tomto školním roce bude s dětmi pracovat Bc. Margit Procházková, Bc. Irena Cerhánová a pedagogická asistentka Iva Janečková k integrovanému dítěti. Třída Myšek se nachází v suterénu školy. Prostor třídy je rozdělen na dvě části. Volná plocha s kobercem slouží ke společným hrám a pohybovým aktivitám. Druhá část je vybavena stolky a židličkami, které děti využívají při výtvarných a pracovních činnostech, společenských hrách, stolování a volných hrách. Třída je vkusně vybavena nábytkem, umožňuje dětem volný přístup ke všem hračkám. Ve třídě máme klavír, interaktivní tabuli, kterou využijeme při výchovně vzdělávacích činnostech, grafomotorických kresleních apod. Ložnice je umístěna hned vedle třídy. Dále je zde umývárna a šatna. V šatně mají děti kromě svého místa na osobní věci uložené také vlastní portfolia a boxy na vkládání pracovních listů a výkresů.

V tomto školním roce se budeme s dětmi snažit o:

• úspěšnou adaptaci nových kamarádů a začlenění do kolektivu
  • podporovat dobré vztahy a vzájemná přátelství mezi dětmi
  • získávat zkušenosti a osvojovat pravidla společného soužití tak aby ve třídě vládla atmosféra klidu a bezpečí

Během roku se zaměříme především na rozvoj slovní zásoby, spisovného vyjadřování a soustředit se budeme také na porozumění řeči u dětí ukrajinské národnosti. Dále se zaměříme na prohlubování dovedností nutných pro úspěšné zvládnutí školní docházky – rozvoj slovní zásoby, úchop psacího náčiní, soustředění, vynaložení vůle na dokončení úkolu, podporovat budeme tvořivost a vlastní nápady dětí.Pravidelné cvičení a pohyb budeme podporovat i nadále pohybem v tělocvičně, hřišti a výlety do přírody.Soustředit se budeme na rozvíjení předčtenářské gramotnosti a vztahu dětí ke knihám návštěvami v knihovně.Doufáme že nový školní rok bude pro děti úspěšný a prožijeme společně spoustu krásných zážitků.