Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Třída Myšky

Charakteristika třídy školní rok 2022 -2023

 

            Ve třídě Myšek je v letošním školním roce zapsáno 20 dětí (10 dívek, 10 chlapců), ve věku 4 - 7 let. 13 dětí je z původní třídy myšek, jeden chlapec s odkladem školní docházky přichází ze třídy Berušek, jeden ze třídy Rybiček. Po zápisu v loňském školním roce k nám přichází 5 nově přijatých dětí - 3 dívky a 2 chlapci. Ve třídě je 16 předškoláků, z toho 4 dětí s odkladem školní docházky. Zbylé děti jsou mladší.

V tomto školním roce bude s dětmi pracovat Mgr. Lucie Drdová a Bc. Dana Straková.

Třída Myšek se nachází v suterénu školy. Prostor třídy je účelně rozdělen na dvě části. Volná plocha s kobercem slouží ke společným hrám a pohybovým aktivitám. Druhá část je vybavena stolky a židličkami, které děti využívají při výtvarných a pracovních činnostech, společenským hrám, při stolování a také při volných hrách. Třída je celkově vybavena vkusně, výškově přiměřeným nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup ke všem hračkám. Ve třídě máme klavír, interaktivní tabuli, kterou využijeme při výchovně vzdělávacích činnostech, grafomotorice, kreslení apod. Velkou výhodou je samostatná ložnice, která se nachází hned vedle třídy (bývalá třída Včelky). Dále v suterénu nalezneme samostatnou umývárnu a šatnu. V šatně kromě svého místa na osobní věci budou mít děti od letošního školního roku uložené vlastní portfolia a box na ukládání pracovních listů a svých výkresů.

Chceme dále pokračovat v environmentálním zaměření našeho vzdělávání. Vedeme děti k lásce ke zvířatům, přírodě, o její péči a ekologii. Často nás potkáte v přírodě, jak zkoumáme, pozorujeme, stavíme domečky pro drobný hmyz nebo dokonce jak venčíme pejsky, především naší černou labradoří kamarádku. Kromě procházení v přírodě máme rádi veškeré muzicírování, zpívání a tančení, takže pokud nás neuvidíte, je dost pravděpodobné, že nás někde uslyšíte :)

 

 

 

Odkaz na fotogalerii třídy 

Přidáno 22. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru