Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Třída Motýlci

školní rok 2023 – 2024

Charakteristika

               Ve třídě Motýlci je v letošním roce zapsáno 16 dětí, 8 chlapců a 8 děvčat. Všechny děti do MŠ nastupují nově. 

               V tomto školním roce bude s  dětmi pracovat Bc. Dana Straková a Nikola Zelenková, DiS.                          

              Třída Motýlci se nachází v prvním patře školní budovy. Skládá se ze dvou samostatných menších tříd. Jedna slouží jako herna a jídelna, druhá tělocvična a ložnice (v této třídě je piano). Rozměrům obou místností odpovídá počet zapsaných dětí. Sociální zařízení máme společné se třídou Rybiček. Barevné šatnové boxy jsou na chodbě u třídy.

               Třída je vybavena vkusně a účelně barevným nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup ke všem hračkám.

               V prvním měsíci se děti budou seznamovat s novým prostředím, režimem dne, adaptací  v dětském kolektivu (vzájemné vztahy, dětská přátelství). Naším cílem bude zvládnout sebeobsluhu a základní hygienické návyky. Během roku se zaměříme především na rozvoj slovní zásoby (hybnost mluvidel, artikulační a dechová cvičení), rozvíjení hrubé a jemné motoriky, úchop lžíce a výtvarného náčiní, koordinaci ruka – oko. Orientaci dítěte ve skupině, získávání zkušeností a osvojování si pravidel společného soužití.

Budeme se snažit přizpůsobovat navozeným podmínkám, poznávat své možnosti, jednat mezi sebou s ohledem na druhé, dodržovat dohodnutá pravidla a pomáhat si navzájem – tak, aby ve třídě vládla atmosféra pohody, klidu a bezpečí.


 

 

Odkaz na fotogalerii třídy 

Přidáno 22. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru