Třída Motýlci

Třída MOTÝLCI je složena z 12 chlapců a 4 dívek ve věku 2,5-3,5 let.Všechny děti nastupují nově a v minulém roce nenavštěvovali mateřskou školu.

Třída Motýlci se nachází v prvním patře budovy. Děti mají samostatnou ložnici s lehátky a hernu, ve které i stolují.  Třída je rozdělena na několik částí – herní s kobercem, kuchyňským koutkem, domečkem se skluzavkou, dětskou knihovnou a pracovní částí se stoly.

V části s kobercem se nachází i klavír, kde budou probíhat hudebně vzdělávací a pohybové činnosti.Herní vybavenost třídy je na  dobré úrovni. Toalety a umývárna je na chodbě společná i pro děti ze třídy Rybiček.

Celý prostor je světlý, vzdušný a navozuje pocit klidu a pohody.

Následují školní rok bude ve třídě kladen důraz na rozvoj pohybových dovedností, samostatnost, spolupráci s ostatními a především na jemnou motoriku.

Učitelky: Mgr. Martina Bartásková

Bc. Zuzana Kupcová