Třída Berušky

Motto: „Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými…“

Ve třídě Berušek je v letošním roce zapsáno 22 dětí (11 dívek, 11 chlapců), ve věku 5–6 let. S dětmi budou pracovat Bc. Marie Zajíčková, Kateřina Zbrojková, DiS. a pedagogická asistentka Dana Šulcová.

Třída Berušek se nachází v přízemí školy. Prostor je účelně rozdělen na dvě části. Volná plocha s kobercem slouží ke společenským hrám a pohybovým aktivitám. Druhá část je vybavena barevnými stolky a židličkami, které děti využívají při výtvarných a pracovních činnostech, při stolování a také při volných hrách. Třída je celkově vybavena vkusně a účelně barevným nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup ke všem hračkám. Ve třídě máme klavír. Velkou výhodou je samostatná umývárna a šatna.

Na co se letos zaměříme?

Především na rozvoj slovní zásoby, rozvoj jemné a hrubé motoriky. S ohledem na složení třídy budeme prohlubovat a získávat nové zkušenosti v oblasti poznávací, pohybové, osvojovat si stále pravidla společenského soužití. Vzhledem k tomu, že máme ve třídě děti, které po prázdninách půjdou do školy, bude pro nás důležitá příprava do základní školy.

Budeme se snažit přizpůsobit navozeným podmínkám, poznávat své možnosti, jednat s ohledem na druhé, dodržovat dohodnutá pravidla a pomáhat si navzájem.