Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Charakteristika

Naše škola patří mezi nejstarší zařízení zabývající se výchovou a vzděláváním dětí předškolního věku ve městě. Byla zřízena v roce 1973 ve vile z 50 let. Celá budova prošla v uplynulých letech velkou rekonstrukcí, která byla ukončena výměnou střešní krytiny a stávajících oken za plastová. Interiér mateřské školy je postupně modernizován a splňuje potřeby dětí předškolního věku. Ve třech podlažích se nachází 4 třídy pro děti od 3 let až do odchodu do ZŠ. Pro snadnější orientaci našich dětí má každá třída jméno po určitém zvířátku. Potkáte tu děti od Motýlků, Rybiček, Berušek a  Myšek. V budově mateřské školy je jedna samostatné ložnice pro děti, sklad pomůcek a prostorná půda.

 

 

Součástí mateřské školy je i školní jídelna, která zajišťuje stravování dětí a je zařízena podle norem EU.

Mateřskou školu obklopuje prostorná zahrada, kterou děti hojně využívají hlavně v letních měsících. Je rozdělena na tři uzavřené části. První část je určena starším dětem , je zde velká zastíněná pergola, dvě pískoviště, víceúčelová prolézací loď, skluzavka, houpačky, prolézačky, mulfifunkční hřiště s umělým povrchem. Druhá část zahrady je využívána mladšími dětmi, a tomu odpovídá i její vybavení. Poslední uzavřená část zahrady, která je z větší části pokryta zámkovou dlažbou slouží pro pohybové vyžití dětí, jízdy na koloběžkách a výtvarné aktivity. Součástí této části je i ohniště, které využíváme při společných činnostech. Zeleň, která se postupně obměňuje, poskytuje dětem dostatečnou ochranu před sluncem a po dokončení obchvatu kolem města se stala zahrada s novým zahradním vybavením oázou pro děti i dospělé.

Stále je co zlepšovat, proto i v příštích letech se bude ráz mateřské školy měnit a přizpůsobovat potřebám dětí, které k nám přicházejí. Ve školním roce 2023-2024 navštěvuje mateřskou školu na Pražské 80 dětí, 11 pedagogických a 6 provozních zaměstnanců.

Přidáno 22. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru