Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Filozofie školky

Motto mateřské školy:

„Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými.“

 Prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc.

 

Hlavní filozofií naší školky je šťastné a spokojené dítě, ale i rodiče kteří nám důvěřují a svěřují svoje děti do péče. Každé dítě je jedinečné a přichází na svět s určitými schopnostmi a dispozicemi, vyrůstá v jiném prostředí, je ovlivňováno jinými lidmi. Snažíme se děti vychovávat a vzdělávat k zodpovědnosti, samostatnosti, spontánnosti, radosti z pohybu, zdravému životnímu stylu. Posunovat je co nejvíce v rámci jejich individuálních možností, a přesto v rámci kolektivu společně s ostatními.Nebudou umět všechno, to ani není možné docílit. Celý život se člověk neustále učí. Budou se však umět radovat ze svých úspěchů a z úspěchů druhých.

V rámci školky mohou úspěch a radost zažívat při běžném chodu mateřské školy v činnostech řízených paní učitelkou, ale i při spontánní hře. Ale také u aktivit a akcí, které škola nabízí:

  • Divadelní a hudební představení
  • Výuka ve Středisku ekologické výchovy MRAVENEC
  • Návštěva Městské knihovny
  • Spolupráce se ZŠ
  • Tělocvična
  • Spolupráce s Malou technickou univerzitou
  • Rozvoj digitální technologie

V této stále se digitálně a technologicky se vyvíjejícím světě je potřeba, aby se děti rozvíjely v další kompetenci. Děti jsou obklopeny technikou a čím dál častěji se s ní setkávají nejen doma, ale také v mateřské škole. Proto je potřeba, aby se v ní vyznaly a poznávaly její nástrahy a nebezpečí, ale také její benefity a výhody pro život. 

PLÁN DIGITALIZACE V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE

 

 

Přidáno 26. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru