Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Charakteristika

 

obrazek

Mateřská škola Pod Náspem má dlouholetou tradici a předškolní vzdělávání v ní probíhá již od roku 1960. Mateřská škola se nachází poblíž centra města Pelhřimov a předností je blízkost autobusového nádraží.

Budova je dvoupodlažní a podsklepená. V suterénu je umístěna prádelna, kotelna, sklady a relaxační místnost sloužící k různým dětským aktivitám a mimoškolním činnostem. V přízemí jsou dvě třídy pro děti od 2,5 - 4 let, jídelna, kuchyni, sociální zařízení a šatny pro děti. V patře se nachází další dvě třídy pro starší děti (Broučci 4-5 let, Sluníčka 5-6 let), sociální zařízení a relaxační místnost, která je využívána pedagogy k přípravě aktivit pro děti. Dále je tato místnost hojně využívána ke vzdělávacím účelům dětí, protože je zde interaktivní tabule a také zde probíhají semináře a školení pro pedagogy školy. Kapacita mateřské školy je 89 dětí.

Ke škole přiléhá zahrada, která dětem poskytuje dostatek prostoru pro spontánní hru a volný pohyb. Školní zahrada je rozdělena do tří částí. Jedna ze zahrad je v zadní části budovy, ta je určena pro nejmenší děti a je tedy pro ně vhodně uzpůsobena. Další dvě zahrady jsou v prostoru před mateřskou školou a mají dostatek podnětů a herních prvků, které mohou děti využít.

Lokalita mateřské školy nabízí pedagogům a dětem spousta kulturního a sportovního vyžití.

Mateřská škola prošla řadou rekonstrukcí a zaměstnanci mateřské školy se snaží školu a její okolí neustále zlepšovat, aby se v ní děti cítily příjemně a co nejvíce naplňovala jejich potřeby a zájem se učit.

Kolektiv pedagogů i zaměstnanců školy se snaží, aby se děti v naší mateřské škole cítily šťastné a měly tak připravené prostředí pro kvalitní vzdělávání.

Odkaz na fotogalerii 

Přidáno 26. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru