Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Charakteristika

Mateřská škola je umístěna na okraji sídliště, velice blízko volné přírody. Byla postavena jako typizovaná stavba pro předškolní zařízení. Má čtyři pavilony spojené krytou spojovací chodbou. Z toho jeden pavilon je hospodářský – kuchyň, prádelna ( doplňková činnost), informační centrum pro pracovníky školy, dílna a sklady, ředitelna a ostatní prostory, které zajišťují servis pro pracovníky školy.

Mateřská škola byla otevřena v roce 1983 jako Spojené zařízení Jesle – mateřská škola. V roce 1990 byly jesle zrušeny a vznikla pouze šestitřídní mateřská škola. Ve školním roce 2010-2011 byla zrušena speciální třída a stala se další běžnou třídou.

Přízemí jednoho pavilonu je upraveno bezbariérově pro potřebu postižených dětí, zřízeno rehabilitační.

Od 1. ledna 2003 má škola právní subjektivitu a od srpna roku 2006 funguje jako odloučené pracoviště Mateřské školy Pelhřimov, Pražská 767.

obrazek

Součástí zařízení je i školní jídelna, kde se stravují děti i zaměstnanci školy. Doplňková činnost je uskutečňována v oblasti praní, žehlení a opravy prádla a to pro potřebu mateřských škol a školních jídelen v Pelhřimově.

V běžných třídách (Berušky, Štěnátka, Žabky, Krtečci, Ježci, Dráčci) jsou děti zařazovány podle věku ,ale také dle přání rodičů – sourozenci, kamarádi apod. (částečně heterogenní).

Mateřská škola je umístěna ve velmi pěkném prostředí, které je v klidné oblasti a v blízkosti přírody. Škola má rozsáhlou zahradu. Každá třída má vlastní pískoviště a různé pomůcky pro rozvoj pohybových aktivit dětí. V celém prostoru školní zahrady jsou vysázeny různé druhy dřevin, které dotvářejí ráz zahrady a pro děti vytvářejí stín.

Odkaz na fotogalerii 

Přidáno 26. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru