Třída Žabičky

Počet dětí: 22 dětí

Věk dětí: 3 - 4 roky

Charakteristika třídy pro školní rok 2024/2025

Ve třídě Žabiček je v letošním školním roce 2024/2025 zapsáno 22 dětí, z toho 8 žabek a 14 žabáků. Věková skupina dětí je 3 – 4 roky. V této třídě budou o děti pečovat paní učitelky Jana Hánová, Marie Bartošková a asistentka pedagoga Oxana Sloněvskaja.

Třída Žabek se nachází v přízemí v hlavní žluté budově.  Třída je jeden velký prostor, který je rozdělený na dvě části. V první části jsou umístěné stolečky, které jsou určené ke stolování, hrám a tvoření. Dále zde děti mají kuchyňku, kde mohou realizovat námětové hry. Druhá část třídy s kobercem je určená k volné hře, k setkávání v kruhu, cvičení a zpěvu. Dále zde najdeme místnost s lehátky pro odpolední odpočinek dětí. Třída je vybavená dostatečným množstvím hraček, didaktických pomůcek a výtvarného materiálu. Třída je také vybavena klavírem, kytarou a rytmickými nástroji. Ve třídě Žabiček je možné využívat PC, tablet, rádio a tiskárnu. Dále je dětem k dispozici školní zahrada, která je vybavená vhodnými zábavnými prvky.

Po celý rok nás bude provázet náš nový kamarád žabák Eda, s kterým budeme zažívat různá dobrodružství. Tento rok se zaměříme na rozvíjení samostatnosti, upevňování přátelských vztahů a respektování domluvených pravidel. Ve vzdělávacích činnostech se zaměříme zejména na hudebně pohybové činnosti, práci s knihou a získávání nových poznatků o přírodě ve všech jejích podobách.