Třída Medvídci

Počet dětí: 22 dětí

Věk dětí: 4 - 5 let

Charakteristika třídy pro školní rok 2024/202

Ve třídě Medvídků je pro školní rok 2024/2025 zapsáno 22 dětí ve věku 4 -5 let.  Dětem se budou věnovat paní učitelky Mgr. Alena Eclerová, Beata Svobodová a asistent pedagoga Tereza Paclíková.

Třída Medvídků se nachází v prvním patře zelené budovy. Prostor třídy je rozdělen na dvě části. První část je vybavena stolečky, které slouží nejen ke stolování, ale i k volným hrám a výtvarným či pracovním činnostem. Druhá část třídy vybavená kobercem je určená k odpolednímu odpočinku dětí. V průběhu dne je rovněž využívána k řízeným činnostem, pohybovým hrám, či setkávání v kruhu. V obou částech třídy se nacházejí relaxační koutky, které mohou děti využívat podle svých individuálních potřeb. Hračky, výtvarné potřeby, knihy a další pomůcky určené k všestrannému rozvoji dětí jsou umístěny v dosahu dětí tak, aby si je děti dle svého zájmu mohly samy vybírat a používat je.

Tento školní rok bychom se rády zaměřily na rozvoj komunikačních schopností, rozvoj aktivní i pasivní slovní zásoby, na rozvoj sluchového a zrakového vnímání a také na rozvoj jemné a hrubé motoriky.

Snahou je, aby byly děti ve školce spokojené a šťastné. Aby třída Medvídků byla třídou, kde je klid, kde se dítě cítí dobře, prožívá radost z učení a objevování nových věcí, kde panuje důvěra, kde dítě není přetěžováno, kde je dostatek zážitků a možností k jeho seberealizaci ve všech oblastech. Naší snahou bude také co nejvíce aktivit přenášet ven, podporovat u dětí vztah k živé i neživé přírodě. Budeme pozorovat změny v přírodě během roku, všímat si vlivu činností člověka na okolí a zajímat se i o to, jak bychom my sami mohli přírodě pomoct.