Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Třída Kuřátka

         

Charakteristika třídy:

Naší třídu Kuřátka navštěvuje 24 malých objevitelů ve věku 3 až 4 roky, což nám poskytuje ideální prostředí pro rozvoj sociálních dovedností a spolupráci. 

Naším hlavním cílem je nejen poskytnout dětem pečlivý a bezpečný prostor, ale také podnítit jejich celkový rozvoj s důrazem na pohybové schopnosti a samostatnost. 

Věříme, že pohyb je klíčem ke zdravému tělu a duši. Proto se v naší třídě věnujeme různým pohybovým aktivitám, které pomáhají dětem rozvíjet jejich motorické dovednosti a zároveň je těší. Od skákání po pohybové hry až po tvořivé taneční kroky, naše Kuřátka mají možnost objevovat krásu pohybu. 

Klíč pro úspěch v budoucnosti je také samostatnost. Proto podporujeme děti v rozvíjení dovedností, které jim pomáhají stát se samostatnými a sebejistými lidmi. Od oblékání, přes uklízení svých věcí až po volbu aktivit. 

Naše třída je vybavena různými hračkami a materiály, které podporují celkový rozvoj dětí. Prostory třídy jsou rozděleny na dvě části. Hrací plochu s kobercem a prostor se stolečky na klidnější činnosti. Součástí MŠ je také velká zahrada pro pobyt na čerstvém vzduchu, kde děti mohou běhat, skákat a hrát si. 

Naším dalším cílem je pro děti vytvořit takové prostředí, ve kterém se budou cítit bezpečně, kde budou motivovány k učení a kam se budou těšit. Společně s dětmi vytvoříme místo plné radosti, smíchu, přátelství a kde každý malý človíček bude vítán úsměvem.

Učitelky:

  • Lenka Doudová
  • Bc. Kateřina Grešková

Třídní e-mail: mskomeskeho.kuratka@mupe.cz

Odkaz na fotogalerii třídy 

Přidáno 21. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru