Třída Kuřátka

Počet dětí: 23 dětí

Věk dětí: 3 - 4 roky

Charakteristika třídy pro školní rok 2024/2025

Ve třídě KUŘÁTEK  je pro školní rok 2024/2025 zapsáno 23 dětí,  z toho 10 děvčat, 13 chlapců ve věku 3-4  let. O děti zde budou pečovat učitelky  Lenka Jirsová a  Alena Kněžínková.

Třída se nachází v přízemí a hned vedle třídy máme šatnu.  Děti mají k dispozici třídu,  hernu a sociální zařízení, do kterého vstupují ze třídy. V prostorné třídě jsou čtyři šestimístné stolečky, hrací koutky, kuchyňka, kadeřnictví, skříně se stavebnicemi, které jsou dětem dostupné, regál s výtvarným materiálem a pomůckami na pracovní a výtvarné činnosti a nástěnnou tabuli na kreslení. V herně je klavír, odpočinkový koutek, počítač,radiopřehrávač, kočárky s panenkami , koberec s autodráhou, autíčka a dřevěné kostky. Zde cvičíme, hrajeme si a děti odpočívají na lehkých molitanových podložkách. Třída Kuřátek je vybavena je vybavena dostačujícim počtem pomůcek i hraček přiměřených této věkové skupině. Vedle třídy na chodbě  i v šatně jsou nástěnky na vystavování prací dětí a k informovování rodičů. Všechny informace a foto dětí rozesíláme také na skupinovou aplikaci Twigsee.

Vzdělávací záměr třídy :

• Zaměření třídy KUŘÁTEK v letošním školním roce 2024/25 bude hlavně na vytvoření příjemné a klidné atmosféry a soužití dětí v novém kolektivu.
  • Budeme rozvíjet praktické schopnosti, vědomosti, vytvářet a upevňovat sebeobslužné a hygienické návyky, samostatnost.
  • Zaměříme se také na komunikativní schopnosti a  rozvoj řeči.
  • Nastavíme si s dětmi pravidla a budeme se snažit jejich dodržování upevňovat.
  • Nabídku činností přizpůsobíme tak, aby odpovídala dětským prožitkům a zkušenostem a brala ohledy na individuální zvláštnosti dětí.