Třída Motýlci

Třídní email: mskomenskeho.motylci@mupe.cz

Učitelky:  Bc. Alena Honzová, DiS.

Eva Jůnová

Hana Benešová - asistent pedagoga

Počet dětí: 23 dětí

Věk dětí: 4 - 6 let

Charakteristika třídy pro školní rok 2024/2025

Do třídy je „Motýlků“ je pro rok 2024/2025 zapsáno 23 dětí,11 dívek a 12 chlapců ve věku od 4 do 6 let. Jeden chlapec má OŠD, jeden chlapec je Ukrajinské a jedna dívka Vietnamské národnosti. U dětí cizojazyčných bude probíhat individuální procvičování českého jazyka.

Třída se nachází v patře spodního pavilonu MŠ Komenského a její součástí je šatna v přízemí, sociální zařízení, přípravná kuchyň a samostatná ložnice. Prostor třídy je rozdělen na dvě části. První část je vybavena stolečky, které jsou využívány ke stolování, k volným hrám či výtvarným a pracovním činnostem. Druhá část třídy s kobercem slouží  k setkávání v kruhu, hudebním aktivitám u klavíru, čtení ve čtenářském koutku a ke každodenní relaxaci.  Ložnici lze využít nejen k odpolednímu odpočinku s pohádkou, ale též k pohybovým a dramatickým aktivitám. Veškeré vybavení ve třídě je přizpůsobeno a upraveno tak, aby se dítě rozvíjelo ve všech oblastech předškolního vzdělávání, mělo přístup ke všem hračkám i výtvarnému materiálu.

Třídní vzdělávací plán pro tento rok nese název: „Vyprávěj nám psíku Fíku“.

Celý školní rok bude děti doprovázet plyšový maňásek pejsek Fík, který bude děti obohacovat svými zajímavými zážitky, příběhy, pohádkami a objevovat společně s nimi zákonitosti přírody, planety Země, zajímavá místa, kontinenty a různé oblasti života, se kterými se děti budou postupně seznamovat. Příběhy našeho maskota Fíka nás budou provázet každý den. Pomohou dětem pochopit základní společenské principy, prožívat spontánní hry, rozvíjet přátelství, pohybové dovednosti, poznávat a chránit přírodu a nacházet souvislosti v jejich blízkém světě, prožívat zážitky společně se všemi kamarády, učit se novým věcem. Díky psíku Fíkovi se děti seznámí postupně s mnoha knížkami, pohádkovými příběhy, které jim zprostředkují cestu k dalšímu poznání.