Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Filozofie školky

Naším cílem je dovést dítě na konci jeho předškolního období k tomu, aby v rozsahu svých osobních předpokladů získalo věku přiměřenou fyzickou, sociální i psychickou samostatnost a základy kompetencí důležitých pro jeho další rozvoj, pro život, pro učení a vzdělávání.

Jsme si vědomi, že předškolní vzdělávání se uskutečňuje ve všech situacích, které se v průběhu dne v mateřské škole vyskytnou. Dítě je neustále ovlivňováno vším, co vyplývá z jeho interakce s okolním prostředím, napodobuje vzory, které mu svým chováním poskytujeme a přijímá postoje, které v různých situacích zaujímáme.

Naším posláním je zajišťovat odbornou kvalifikovanou péči o děti předškolního věku, doplňovat rodinnou výchovu a v úzké vazbě na ni napomáhat aktivnímu rozvoji dítěte hrou, prožitkovým učením a činnostmi, klademe důraz na vytváření pozitivních vztahů v celém společenství školy a vedeme děti ke zdravému životnímu stylu.

 Mimořádnou pozornost a spolupráci s rodiči i odborníky věnujeme všem dětem, které tuto péči potřebují.

 

Přidáno 20. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru