Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Charakteristika

Naše škola zabezpečuje předškolní vzdělávání a školní stravování. Budova školy se nachází v klidné části města v ulici Komenského v blízkosti areálu základních škol, při zastávce MHD a asi 5 min. pěší chůze od autobusového nádraží. Je sedmitřídní s kapacitou 176 dětí. Věk dětí se pohybuje od 2,5 – 7 roků. Každá třída má svoje šatny, pěkné sociální zázemí, výdejnu stravy, dostatek prostoru pro hry, volný pohyb i odpočinek celé skupiny dětí, má koutky pro jednotlivé činnosti a hry i individuální relaxaci.

char-trid

Školu obklopují přilehlé školní zahrady s moderním vybavením pro pobyty dětí venku.

Věcné prostředí

Naše škole je typizovaná stavba uvedená do provozu v roce 1967, má přilehlé zahrady a nachází se v klidné části města mimo hlavní dopravní provoz a dál od průmyslové zóny.

Sociální prostředí

7 třídní mateřská škola, jejíž součástí je školní jídelna, o děti zde pečuje přibližně 25 zaměstnanců, z toho 15 pedagogických, 4 uklízečky, školník, 4 kuchařky a pradlena.

Při škole pracuje občanské sdružení  rodičů, které se výrazně podílí na tvorbě náplně školních akcí, pomáhá financovat nadstandardní vzdělávací programy pro děti, dalšími sociálními partnery jsou základní školy, Dům dětí a mládeže i ZUŠ

Přidáno 21. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru