Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Kroužky v MŠ

Mateřská škola se musí řídit stanoviskem  České školní inspekce( vyšlo v dubnu 2016), které  se opírá o základní právní normu, kterou je školský zákon, konkrétně o větu druhou § 33 "Předškolní vzdělávání na pomáhá vyrovnávat nerovnoměrnosti vývoje dětí před vstupem do ZV..."

Z této věty je jasné, že rozdělovat v MŠ děti do kroužků není vhodné, neboť to rozdíly mezi dětmi spíše prohlubuje. Něco jiného jsou logopedické kroužky a plavání, jak píše ČŠI.

Kroužky by mateřská škola pořádat neměla, zejména pak ne, pokud by probíhaly v době standardního vzdělávání (tj. v době provozu školky). Pokud rodiče chtějí, aby se jejich děti věnovaly zájmovému vzdělávání, můžou je přihlásit do DDM nebo nějakých spolků, které se věnují zájmové činnosti dětí. Chápeme, že je pro rodiče organizačně snazší, když se děti nemusí nikam přesouvat (a tím pádem ani rodiče nemusí děti vyzvedávat a převážet). Každopádně by kroužky neměly narušovat běžnou činnost v MŠ a neměly by zasahovat do edukačních bloků, zároveň by kroužky neměly probíhat v době odpočinku dětí nebo na kroužky děti předčasně budit.

Většina činností, které v nadstandardních aktivitách probíhaly, jsou zařazeny v MŠ během dne pro všechny děti.

Přidáno 9. 10. 2016, autor: Věra Harudová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru