Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Hasiči v MŠ

Hasiči v mateřské škole.

V pondělí  23. 5. 2022 proběhlo na Mateřské škole Pelhřimov, Pražská, taktické cvičení Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Cílem bylo prověření místních podmínek při lokalizaci, likvidaci požáru a záchraně osob v mateřské škole při běžném provozu.

Pomocí umělého dýmu byl simulován požár od výpočetní techniky ve sborovně mateřské školy, kde zároveň zůstala na zemi osoba, která se pokusila vzniklý požár hasit a nadýchala se zplodin hoření (cvičná figurína).

Ředitelka MŠ ohlásila požár na tísňovou linku a byla provedena evakuace dětí a zaměstnanců. Po příjezdu dvou vozidel HZS měly děti možnost z bezpečné vzdálenosti sledovat celý průběh akce včetně záchrany cvičné figuríny. Na závěr byly prostory mateřské školy odvětrány a celý objekt prozkoumán. Poté měly děti možnost si prohlédnout hasičská vozidla a techniku určenou k různým zásahům.

Celá akce byla velmi přínosná pro všechny zúčastněné, neboť si prakticky vyzkoušeli jak se chovat v mimořádné zátěžové situaci.

Rádi bychom poděkovali celému týmu HZS za jejich profesionální přístup a vstřícné jednání.

 

Za děti a zaměstnance  MŠ Pražská

Mgr. Věra Harudová

Foto zde.

Přidáno 25. 5. 2022, autor: MŠ Pražská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru