Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Třída Motýlci

školní rok 2021 – 2022

Charakteristika třídy

Ve třídě Motýlků je v letošním roce zapsáno 18 dětí od 2,5 do 3 let. Z tohoto počtu je 10 chlapců a 8 děvčat. S dětmi budou pracovat a sdílet čas paní učitelky Irena Cerhánová a Margit Procházková.
V prvním měsíci se děti budou seznamovat s novým prostředím, režimem dne a adaptovat se v kolektivu vrstevníků. Za důležité považujeme navození důvěry mezi dětmi, jejich rodiči a paní učitelkou. Naším cílem bude rozvíjet samostatnost dětí při oblékání, jídle a použití toalet. Během roku se zaměříme především na rozvoj slovní zásoby (hybnost mluvidel, dechová cvičení, říkanky a písničky, poslech pohádkových příběhů a vyprávění), rozvíjení hrubé a jemné motoriky (pohybové a taneční hry, překážkové dráhy, využití zahradních hracích prvků, úchop výtvarného náčiní, koordinace ruka – oko.) Orientace dítěte ve skupině, získávání zkušeností a osvojování si pravidel společného soužití.
Třída Motýlci se nachází v 1.patře školní budovy a skládá se ze dvou samostatných menších místností. Jedna slouží jako herna a jídelna, druhá jako herna a ložnice. Sociální zařízení na poschodí je společné se třídou Rybiček. Barevné šatnové boxy jsou na chodbě u tříd. Prostředí třídy Motýlci je vkusně zařízeno barevným nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup ke všem hračkám. V ložnici je umístěno piano.

 

Odkaz na fotogalerii třídy 

Přidáno 22. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru