Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Třída Berušky

Charakteristika třídy školní rok 2021-2022

 

     Ve třídě Berušek je v letošním roce zapsáno 24 dětí (14 dívek, 10 chlapců), ve věku 5–6 let.  Jeden chlapec – domácí vyučování. S dětmi budou pracovat Marie Zajíčková, Dagmar Prokopová a pedagogická asistentka Kateřina Zbrojková (Nella Tašárová).

     Třída Berušek se nachází v přízemí školy. Prostor je účelně rozdělen na dvě části. Volná plocha s kobercem slouží ke společenským hrám a pohybovým aktivitám. Druhá část je vybavena barevnými stolky a židličkami, které děti využívají při výtvarných a pracovních činnostech, při stolování a také při volných hrách. Třída je celkově vybavena vkusně a účelně barevným nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup ke všem hračkám. Ve třídě máme klavír. Velkou výhodou je samostatná umývárna a šatna.

Na co se letos zaměříme?

 Především na rozvoj slovní zásoby, rozvoj jemné a hrubé motoriky. S ohledem na složení třídy budeme prohlubovat a získávat nové zkušenosti v oblasti poznávací, pohybové, osvojovat si stále pravidla společenského soužití. Vzhledem k tomu, že máme ve třídě děti, které po prázdninách půjdou do školy, bude pro nás důležitá příprava do základní školy.

Budeme se snažit přizpůsobit navozeným podmínkám, poznávat své možnosti, jednat s ohledem na druhé, dodržovat dohodnutá pravidla a pomáhat si navzájem.

 

 

Odkaz na fotogalerii třídy 

Přidáno 22. 7. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru