Digitalizace v MŠ

DIGITALIZACE V MŠ U STÍNADEL 1665

Díky dotacím v roce 2022 jsme mohli do naší mateřské školy pořídit moderní digitální technologie k rozvoji informatického myšlení a digitálních kompetencí (digitální pregramotnost).

Zábavnou metodou seznamujeme i malé děti s digitální technologií. Pro děti je to zpestření, rozšiřují a prohlubují si dovednosti.

Děti hravou formou postupně poznávají a ovládají základy programování např: s robotickými včeličkami – Bee – Bot, robotickým vláčkem, prostřednictvím Albi tužky a výukových knih, s digitálním mikroskopem apod.

Ve třídách starších dětí byly instalovány interaktivní tabule, na kterých děti plní úkoly z různých oblastí výuky (ve třídě JEŽEČCI nová interaktivní tabule v roce 2016, ve třídě SLUNÍČKA v roce 2023).

Prostřednictvím aplikace TWIGSEE v tabletech sdělujeme aktuální informace rodičům. Tablety jsou v každé třídě od roku 2021.

Při své práce čerpáme poznatky i inspiraci na internetových stránkách. Každá třída má svůj stolní počítač.

Přidáno 12. 4. 2024, autor: MŠ U Stínadel