Logo
Mateřské školy Pelhřimov
Oficiální internetové stránky

Fond Vysočiny

Přednáška PaedDr. Zdeňka Martínka

Přednáška PaedDr. Zdeňka Martínka

„Jak nevychovat z dítěte oběť či agresora“

 

Ve čtvrtek 2.3. 2023 od 16:00 hod. proběhla přednáška Zdeňka Martínka v kulturním domě Máj na Malé scéně. Pan Martínek je absolventem Pedagogické fakulty UK Praha, pracuje jako speciální pedagog v pedagogicko-psychologické poradně v Pelhřimově. Kromě toho, že hojně přednáší, se zabývá tímto tématem i ve své praxi. Přednáška se týkala stěžejního tématu, kterému se pan Martínek zabývá, a to „Jak nevychovat z dítěte oběť či agresora“.

Rodiče, pro které byla přednáška primárně určena, se sešli v hojném počtu. Také učitelé z mateřských škol zde měli velké zastoupení. Ohlasy všech rodičů ze všech mateřských škol byly velice kladné. Pozitivně bylo hlavně hodnoceno, že rodiče měli možnost se zúčastnit přednášky a že by do budoucna uvítali další přednášky, které se týkají dětí předškolního věku. I když téma, které bylo probíráno, je velice těžké a není snadné o něm mluvit. Pan doktor Martínek nastolil v sále přátelskou atmosféru a doplnil svou přednášku zajímavými a vtipně podanými příběhy z praxe.

Spousta rodičů, ale i pedagogů si uvědomilo chování svých dětí a popřípadě chyby, které dělají nebo by se jim ve výchově dětí měly vyvarovat. Myslím si, že přednáška byla pro všechny velice přínosná a přinesla zajímavé informace a poznatky do praxe a života.       

Kolektiv pedagogických pracovnic všech pelhřimovských MŠ

 

 

Současně přikládáme i některé ohlasy z řad rodičů, kteří se přednášky zúčastnili……

 

Za přednášku velmi děkujeme. Byla pro nás velký přínosem. Též bylo příjemné naslouchat a ujistit se, že ve výchově neděláme vše špatně. Přednášku jsme hltali od začátku do konce. Člověk se nenudil. Více takových přednášek. Děkujeme a těšíme se na příště.      

Přednáška pana doktora byla pro nás skutečným zážitkem. S manželem jsme se rádi přiučili, jak v některých případech postupovat a čemu se vyvarovat. Budeme velice rádi, když tyto přednášky budou i v budoucnu takto naplánované a provedené. Děkujeme!                                        

Pan doktor byl skvělý. Přednáška byla poučná, zároveň jsem se i pobavila. Obávala jsem se, že přednáška bude o volné výchově, která je dnes moderní. Jsem ale šťastná, že dělám dobře, když svým dětem dávám jisté hranice, které jim dávají i určité bezpečí. Děkuji, a pokud by se přednáška konala i příště, ráda se zúčastním.                                     

Přednášku jsem si užila. Pan doktor je skvělý odborník a úžasný řečník. Téma mě velice zajímalo a pan doktor nezklamal. Přednáška pro mě byla velkým přínosem. Děkuji za možnost se zúčastnit, ráda se zúčastním i v budoucnu. Moc zajímavá byla i diskuze na konci přednášky. Děkuji panu doktorovi a školce za možnost.         

Přidáno 12. 3. 2023, autor: MŠ U Stínadel

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru