Základní pravidla provozu MŠ od 4.1.2021

Základní pravidla provozu Mateřské školy Pelhřimov od 4. 1. 2021

Od 4. 1. 2021 jsou všechny mateřské školy v Pelhřimově otevřené v běžném provozu.

Děti mohou do školy docházet osobně. Roušky nejsou v mateřské škole pro děti povinné.

Pokud zpozorujete na vašem dítěti příznaky nákazy Covid-19, nebo pokud se objeví v rodině, neposílejte ho do školky. Zabráníte tak nákaze dalších dětí a přenosu na jejich rodiče. Pokud si příznaků všimne učitelka, dá dítě do izolace a zavolá rodičům. Ti si dítě odvezou a zavolají lékaři. Pokud skutečně půjde o příznaky koronaviru, vystaví lékař žádanku na test a poradí, jak dále postupovat.

Pokud se ve třídě nakazí více dětí, může Krajská hygienická stanice vydat doporučení, aby šla do karantény celá třída. Při vysoké nákaze dětí i zaměstnanců MŠ může dojít k uzavření i celé školky.

Stále platí, že v budově MŠ se s dítětem pohybuje vždy jen jedna dospělá osoba po nezbytně nutnou dobu, která má zakryté dýchací cesty, při vstupu do budovy použije dezinfekci a dodržuje předepsané rozestupy s ostatními osobami v mateřské škole.

V Pelhřimově dne 31. 12. 2020

Mgr. Věra Harudová,