MŠ Pražská

Přijaté děti na školní rok 2016-2017

zde

Charakteristika mateřské školy

Naše škola patří mezi nejstarší zařízení zabývající se výchovou a vzděláváním dětí předškolního věku ve městě. Byla zřízena v roce 1973 ve vile z 50 let. Celá budova prošla v uplynulých letech velkou rekonstrukcí, která byla ukončena výměnou střešní krytiny a stávajících oken za plastová. Interiér mateřské školy je postupně modernizován a splňuje potřeby dětí předškolního věku. Ve třech podlažích se nachází 5 tříd pro děti od 3 let až do odchodu do ZŠ. Pro snadnější orientaci našich dětí má každá třída jméno po určitém zvířátku. Potkáte tu děti od Motýlků, Rybiček, Berušek, Myšek a Včelek. Ve třídě Včelek je poskytována speciální logopedická péče dětem s vadami řeči. V budově mateřské školy jsou dvě samostatné ložnice pro děti a prostorná půda.

Součástí mateřské školy je i školní jídelna, která zajišťuje stravování dětí a je zařízena podle norem EU.

Mateřskou školu obklopuje prostorná zahrada, kterou děti hojně využívají hlavně v letních měsících. Je rozdělena na tři uzavřené části. První část je určena starším dětem , je zde trampolína, velká zastíněná pergola, dvě pískoviště, víceúčelová prolézací loď, skluzavka, houpačky, prolézačky. Druhá část zahrady je využívána mladšími dětmi, a tomu odpovídá i její vybavení. Poslední uzavřená část zahrady, která je z větší části pokryta zámkovou dlažbou slouží pro pohybové vyžití dětí, jízdy na koloběžkách a výtvarné aktivity. Součástí této části je i ohniště, které využíváme při společných činnostech. Zeleň, která se postupně obměňuje, poskytuje dětem dostatečnou ochranu před sluncem a po dokončení obchvatu kolem města se stala zahrada s novým zahradním vybavením oázou pro děti i dospělé.

V nejbližší době dojde ke kácení dvou smrků, které ohrožují bezpečnost budovy. Na jejich místě plánujeme vybudování víceúčelového hřiště s umělým povrchem. Stále je co zlepšovat, proto i v příštích letech se bude ráz mateřské školy měnit a přizpůsobovat potřebám dětí, které k nám přicházejí.

Ve školním roce 2015-2016 navštěvuje mateřskou školu na Pražské 96 dětí, 8 pedagogických a 5 provozních zaměstnanců.

MŠ Pražská